Neden Kanyon Sporu?

Neden Kanyon Sporu?

 

Ülkemizdeki kanyonlar, fiziki yapıları nedeni ile geçiş için birçok farklı tehlike unsuru barındırır. Kanyon Sporu bu nedenle pek çok doğa sever tarafından tercih edilmez. Bu yüzden ne yazık ki bu spor ülkemizde hak ettiği popülariteyi elde edememiştir. Oysa ki, doğru ve iyi bir eğitim, güvenilir bir ekiple üstesinden gelinemeyecek hiçbir tehlike yoktur.

Bizler kanyonları yaşamla özdeşleştiriyoruz. Sosyal çevrenizin, eğitim hayatınızın, kariyer oluşturma ve sürdürme telaşınızın sizlere neler kazandırdığını bir düşünün. Her biri tercih ettiğiniz yollar ve tercih ettiğiniz insanlarla, içinde sizler için mutluluk dolu bir sürü tecrübe barındırıyor.

Peki ya yanlış yolları ve yanlış insanları tercih ederseniz?
Hayatınızı, pek çok problemi çözme odaklı bir sarmala dönüştürüp zorlaştırırsınız. Tıpkı kanyonlar gibi..
Eğer iyi bir eğitim alıp, doğru yolları tercih ederek, doğru ekibin bir parçası olabiliyorsanız;
kanyon size sahip olduğu görsel şölenin yanı sıra, bizlerin ‘Kanyon Kardeşliği’ olarak nitelediği, ekip ruhunun getirisi dostlukların, belki 20, belki 50, belki de 100m.’den yaptığınız bir ip inişinin sizde uyandıracağı özgüvenin hazzını sunacaktır. Yanlış tercihler ve kalitesiz eğitim ile ilerliyorsanız eğer, kanyon sizi hayat kadar acımasız yüzüyle ağırlayacaktır.

Korkmayın, yaşadığımız onca tecrübe ve aldığımız eğitim, karşılaşabileceğiniz riskleri en aza hatta sıfıra indirecek düzeydedir. Birbirimize duyduğumuz güven sizde oluşturacağımız güvenin teminatıdır.

Neden Kanyon Sporu sorusunun bizim bakış açımıza uygun en doğru cevapları;
Doğal güzelliklerin keşfi,
Doğaya özgü seslerin oluşturduğu huzurlu bir ortam,
Kayaların büyüleci yapısı,
Suyun hayranlık uyandıran gücü,
Zor şartlarla her türlü mücadeleye sizi hazırlayan bedensel ve zihinsel bir meydan okuma.

pan dernegi deredop 40 m nden kanyon sporu

pan dernegi neden kanyon sporu horma

pan dernegi olukbası neden kanyon sporu

Top